Aktualne szkolenia

Uwodzenie, podryw i podrywanie, szkolenia z NLS...

Podstawowy kodeks ubraniowy dobrze wyglądającego mężczyzny

część I – higiena osobista

26 kwiecień 2010

Kategoria: Menforum.pl

Możesz powiedzieć, że nie szata zdobi człowieka. Najważniejsze jest to, jakie mamy cechy charakteru, jacy jesteśmy w środku. Zgodzę się z tym zdaniem w 100%. Jednak warto zadać sobie pytanie, czy jednak dobry wygląd nie może czasami nam pomóc w bardzo ważnych momentach naszego życia?

Wyobraź sobie sytuację, w której piękna dziewczyna poznała dwóch chłopaków. Obaj są bardzo inteligentni. Zarówno z jednym jak i z drugim świetnie jej się rozmawia i spędza wspólnie czas. Obaj są oczytani, dowcipni, szarmanccy. Wydaje się, że jest to ta sama osoba. Ta sama osoba w dwóch różnych skórach. Bowiem różni ich tylko jedna rzecz. Jeden z nich chodził z nią na randki w wyświechtanych spodniach i rozciągniętym, niemodnym swetrze, z przetłuszczonymi włosami, natomiast drugi zawsze miał na sobie czyste, zadbane ubranie, które było starannie dobrane do miejsca, w którym się umówili.

Jak myślisz, którego kandydata wybierze dziewczyna?

Nie łudźmy się. To jak wyglądamy ma olbrzymie znaczenie w tym, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie, a dobry wygląd potrafi bardzo dużo ułatwić w twoim życiu.

Jednak musisz zdać sobie sprawę, że dobrego wyglądu nie zapewnią Ci drogie ubrania i markowe sklepy. Bo możesz założyć bardzo drogą bluzę z kapturem, a do tego bardzo drogie spodnie w kant, a do tego bardzo drogie klapki na nogi i bardzo drogie białe skarpetki....i będziesz ubrany bardzo drogo... ale jednocześnie bardzo śmiesznie.

Żeby się dobrze prezentować, należy nauczyć się  i przestrzegać paru podstawowych zasad, które świadczą o tym, że mamy smak i gust.

Zanim jednak powiem Ci, jak odpowiednio łączyć poszczególne części garderoby, to przypomnę o podstawowych zasadach, których musisz przestrzegać.

 

Bez względu na to, jak dobrze dobierzesz skarpetki do butów, to przede wszystkim musisz zadbać o higienę intymną.

Nigdy nie zapominaj o włosach. Muszą być zawsze świeże i umyte. Nie bój się łysienia. Wielu mężczyzn, kiedy zauważy, że pojawia im się prześwitujący placek z tyłu głowy, strasznie panikuje i próbuje za wszelką cenę ukryć efekt starzenia. Jednak często robią to nie tymi metodami co powinni. Nie zapuszczaj włosów, które mają tylko za zadanie przykryć to, czego nie ma, bo kobieta i tak to zauważy. Różnego rodzaju tupeciki mogą ci jedynie zaszkodzić w takiej sytuacji. Wyobraź sobie, że zabierasz dziewczynę na randkę do parku i podczas romantycznego pocałunku nagle zrywa się wiatr i rozwiewa twoje włosy odsłaniając łysiejącą głowę.

Kobieta  widząc, że za wszelką cenę próbowałeś ukryć  łysinę odbierze cię jako osobę, której brakuje pewności siebie i  która ma kompleksy. A te cechy zdecydowanie nie są męskie i nie ich szukają kobiety u prawdziwego mężczyzny.

O wiele lepszym rozwiązaniem będzie obcięcie włosów na bardzo krótko i zaakceptowanie tego, że nie masz już 18 lat, niż ukrywanie czegoś, co i tak się wyda.

To samo jest z siwiejącymi włosami. Nie wyrywaj pęsetą każdego siwego włosa, którego zauważysz na głowie, a jak już pojawi się ich tyle, że miałbyś za dużo do wyrwania, to nie biegnij natychmiast do sklepu  po farbę.

Uwierz, że mężczyźni siwiejący często dla kobiet są bardziej atrakcyjny niż może ci się wydawać. Jej podświadomość  odbiera takiego faceta za bardziej doświadczonego, dojrzałego, a co za tym idzie bardziej atrakcyjnego.

Najważniejsze jest, abyś włosy miał zawsze czyste i zadbane.

Drugą bardzo ważną rzeczą, którą powinieneś sprawdzać przed każdym wyjściem z domu, to stan twoich dłoni.

Mówi się, że kobieta u mężczyzny zwraca uwagę na dłonie. Co to znaczy? Że mają być duże, miękkie, szorstkie, szczupłe?

Nie. To znaczy, że mają mieć czyste, obcięte paznokcie.

Dlaczego? Z tego samego powodu, z którego ty lubisz, kiedy kobieta ma czyste paznokcie. Wyobraź sobie, że bardzo atrakcyjna dziewczyna zaczyna cie rozbierać, dotykać części intymnych, a ty zauważasz, że za paznokciami ma czarny bród. Jaka jest twoja reakcja? Taka sama będzie reakcja kobiety na twój dotyk z brudnymi paznokciami.

Z higieny osobistej ważne jest jeszcze, żebyś zwracał uwagę, czy z uszu, nosa i brwi nie wystają ci pojedyncze długie włosy. Jeżeli tak, to je po prostu usuń.

Zmieniaj codziennie bieliznę. Jeżeli będziesz miał na sobie świetnie skrojony, drogi garnitur, a przyjdzie ci zdjąć buty w czyjejś obecności, w których masz skarpetki nie prane od tygodnia, to czar dobrego wizerunku pryśnie w jednej chwili.

Nie zapomnij też o dobrym zapachu.  Po rozprowadzeniu zapachu na skórze nigdy nie rozcieraj poperfumowanego miejsca. Nie pomoże to w głębszym wsiąknięciu zapachu w skórę i jego dłuższym utrzymaniu się, a tylko zakłóci proces uwydatnienia ukrytych nut zapachowych. Zadbaj o to, aby perfumy były dobrane do okazji. Innych używamy na wieczór, a innych w czasie dnia. Innych w okresie letnim a innych w zimowym. Zawsze proś specjalistę w perfumerii o dobranie zapachu do twojej postury, urody i okazji. Moja osobista rada przy proszeniu sprzedawczyni o pomoc jest taka, abyś poprosił o wskazanie przynajmniej 4 zapachów pasujących do ciebie. W renomowanych perfumeriach przeważnie jest tak, że w poszczególnym tygodniu sprzedawcy muszą sprzedać jak najwięcej perfum określonej firmy. Tak więc w 95% pierwszy zapach, który pokaże ci sprzedawca nie będzie tym pasującym do ciebie lecz tym, który musi zostać sprzedany. 

Dbaj o swoje zęby. Są wizytówką twojej twarzy. Przynajmniej raz w roku odwiedzaj dentystę. Obecnie lekarze nie używają już amalgamatów, mają bardzo dobre materiały, których kolor dobierają do koloru twoich zębów. Jednak jeszcze parę lat temu stosowanie tego materiału było powszechne, dlatego do dzisiaj możemy spotkać bardzo wiele osób, które mają brzydkie czarne plomby. Warto je wymienić, aby móc się swobodniej śmiać.

I oczywiście myj zęby przed każdym ważnym spotkaniem.

 

Dla niektórych te rady mogą wydać się śmieszne, a rzeczy o których piszę oczywiste. Jeżeli tak jest, bardzo mnie to cieszy. Jednak z mojego doświadczenia i obserwacji wiem, że dla bardzo wielu mężczyzn są to rzeczy, o których musze powiedzieć przed rozpoczęciem dokładnej stylizacji. Większość z nich nie przykłada uwagi to tego, żeby zadbać o wszystkie te rzeczy jednocześnie.

 

Małgorzata Niczyporuk

ekspert komunikacji niewerbalnej, stylistka

www.twojastylistka.com

Media o nas

TVN Warszawa - Kalibabka

Niedziela, 12 wrzesień 2010

TVN Warszawa - Kalibabka

TVP2 - Kawa czy Herbata

Niedziela, 12 wrzesień 2010

TVP2 - Kawa czy Herbata

TVN24 - Lekcje Uwodzenia

Niedziela, 12 wrzesień 2010

TVN24 - Lekcje Uwodzenia

Polsat - Niemoralne Kobiety

Niedziela, 12 wrzesień 2010

Polsat - Niemoralne Kobiety

Slajd - Kobieta to nie puszka sardynek

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010

Slajd - Kobieta to nie puszka sardynek

TVN Warszawa - ABC Uwodzenia

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010

TVN Warszawa - ABC Uwodzenia

Trener AU wydał nową książkę

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010

Trener AU wydał nową książkę

Nowa książka Neil'a Strauss'a - Zasady Gry

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010

Nowa książka Neil'a Strauss'a - Zasady Gry

Newsweek - Resocjalizacja mężczyzn

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010

Newsweek - Resocjalizacja mężczyzn

Playboy - Akademia Uwodzenia Sztuk Pięknych

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010

Playboy - Akademia Uwodzenia Sztuk Pięknych

Wprost - "Romans służbowy"

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010

Wprost -

TV4 - Jazda Figurowa

Niedziela, 25 kwiecień 2010

TV4 - Jazda Figurowa

TVN Uwaga

Niedziela, 25 kwiecień 2010

TVN Uwaga

TVP 2 - Pytanie na Śniadanie

Niedziela, 25 kwiecień 2010

TVP 2 - Pytanie na Śniadanie

Superstacja

Niedziela, 25 kwiecień 2010

Superstacja