Aktualne szkolenia

Uwodzenie, podryw i podrywanie, szkolenia z NLS...

Pierwsze wrażenie.

26 kwiecień 2010

Kategoria: Menforum.pl

Pomimo, że trwa tylko 4 sekundy ma ogromną moc i sprawia, że  szufladkujemy ludzi, na których patrzymy. Ile razy zdarzyło Ci się, że byłeś kimś zafascynowany do momentu, w którym go bliżej nie poznałeś? I odwrotnie. Ile razy zdarzyło Ci się, że uznałeś kogoś za niegodnego uwagi, a po bliższym poznaniu stwierdziłeś, że jest to bardzo ciekawa osoba? To zdarza się ciągle wszystkim ludziom na całej kuli ziemskiej. A sprawcą tego jest tzw. „pierwsze wrażenie”.

Zwróć uwagę, że jak pójdziesz do zatłoczonego baru, twój umysł zarejestruje tyko niektóre osoby, na których przytrzymałeś wzrok dłużej niż ułamek jednej sekundy. Innych ludzi w ogóle nie zauważysz. Gdybyśmy musieli świadomie decydować, na którą z tych osób powinniśmy zwrócić uwagę, bylibyśmy wykończeni i zabrakłoby nam energii na robienie rzeczy, które są naprawdę dla nas istotne.

Każdy z nas tej selekcji dokonuje według własnych filtrów. Nastolatkowe prawdopodobnie nie zauważą ludzi starszych, a biznesmeni nie będą skupiać uwagi na ludziach w podartych spodniach i rozciągniętym swetrze.

Zawracamy uwagę na to, co widać w ograniczonym przez nasz umysł polu widzenia. Robiąc to rozpoczynamy proces sortowania odrzucając to, co jest dla nas nieatrakcyjne, a skupiając się na tym, co nas interesuje.

Każdy z nas ma trzy kryteria oceny, w zależności od tego, kogo szuka. Inaczej oceniamy partnerów biznesowych, inaczej partnerkę do związku, a inaczej potencjalnych przyjaciół.

Ci pierwsi przyciągną naszą uwagę, jeżeli będą robić wrażenie profesjonalisty, osoby pewnej siebie i opanowanej.

Przyjaciół szukamy na podstawie podobieństw do nas, natomiast partnerów oceniamy w wyjątkowy sposób. Filtrowanie oparte jest na naszych doświadczeniach z przeszłości i uwzględniając obecne warunki i oczekiwania na przyszłość. Genetyczne uwarunkowania sprawiają, że kobiety szukają mężczyzn, którzy będą w stanie zapewnić im bezpieczeństwo, a mężczyźni szukają kobiet ,z którymi będą mogli nawiązać kontakt seksualny.

Bez względu na kryteria, wywieranie pierwszego wrażenia zawsze jest natychmiastowe i takie same. Odrzucamy z naszego pola widzenia osoby niespełniające naszych kryteriów. Tak samo i ty jesteś przedmiotem selekcji, kiedy obcy ludzie spojrzą na ciebie pierwszy raz w życiu. Jeżeli uświadomisz sobie, jak wielką moc ma twój dobry wizerunek, to będziesz miał potężne narzędzie, które sprawi, że nowopoznani ludzie znacząco obniżą dla ciebie poprzeczkę do bliższej znajomości.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, żeby zawsze wywierać tylko pozytywne pierwsze wrażenie, to zadbać o higienę i schludność. Na nic się zda garnitur od Armaniego i jedwabny krawat Bossa kiedy założysz go do nieumytych włosów i przepoconych skarpet.

Kiedy druga osoba spojrzy na Ciebie pierwszy raz i zobaczy, że jesteś niechlujnie ubrany i masz na sobie zniszczone buty, to bądź pewien, że założy iż Twoje życie zawodowe i osobiste jest w takim samym stanie.

Czystość to jeden z najważniejszych czynników decydujących o atrakcyjności człowieka.

Wystarczy się często kąpać, prać ubrania i używać odpowiednio dobranych perfum. Z tymi też musisz pamiętać, aby nie przesadzić. Jeżeli wylejesz na siebie pół butelki, to odstraszysz od siebie każdego, ponieważ ludzie nie lubią czuć bólu głowy spowodowanego przez zbyt intensywne zapachy.

Żeby przyciągnąć do siebie drugą osobę wystarczy tylko parę kropel perfum.

Nie zapominaj też o włosach. To właśnie one najczęściej są pierwszą rzeczą, na jaką zwróci uwagę druga osoba i najważniejszą rzeczą składającą się na pierwsze wrażenie. Bez względu na to, czy masz włosy długie, krótkie, wygolone po bokach i ułożone w awangardową fryzurę, czy obcięte na jeżyka, to niech zawsze będą świeże i umyte. Uczesanie dobierz do swojego stylu życia i kształtu twarzy. Najlepiej jeżeli popytasz o opinię innych kobiet lub wybierzesz się do wykwalifikowanego stylisty fryzur.

A co z ubraniem? To co masz na sobie mówi bardzo dużo innym na temat Twojego smaku i poczucia własnego ja. Od starożytności ubranie oznajmiało innym, czym dana osoba się zajmuję, jaki jest jej status, i w jaki sposób należy się zachowywać w jej towarzystwie.

Możesz się teraz wykrzywiać i powiedzieć: „Jestem człowiekiem sukcesu, dobrze wykształconym. W sobotę podczas prac w ogródku zabrakło mi nasion trawy podczas jej sadzeni. W roboczym stroju udałem się do sklepu, a to przecież nie świadczy o tym, jakim jestem człowiekiem”

Masz całkowitą rację. Jednak badania wskazują jasno, że im lepiej będziesz ubrany, to możesz liczyć na lepszą obsługę w każdym sklepie, restauracji czy hotelu.

Zadbaj o to, żeby ubranie, które na siebie zakładasz było dobrze dobrane do reszty garderoby, żeby nie było za małe ani za duże i przede wszystkim, żeby było czyste i wyprasowane. Jeżeli masz problem z dobraniem spodni do koszuli lub bluzy do butów, to proś o rady innych ludzi. Jest także wiele sklepów, w których możesz zasięgnąć bezpłatnych porad stylistów.

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem, który składa się na pierwsze wrażenie, to twoja postawa ciała. Jeżeli będziesz szedł zgarbiony, wlokąc za sobą nogi, a twoja głowa będzie smutno zwisać w dół, to możesz być pewien, że inni odbiorą cię albo za  osobę z depresja, albo z osobę z niskim poczuciem własnej wartość, która nie wierzy w siebie i jest odpychana przez innych.

Bardzo ważne jest poruszanie się z wyprostowaną sylwetką, z podniesioną głową i ogólną gracją. To wszystko kojarzy się z samokontrolą i zadowoleniem z własnego ciała i życia. Te cechy można wyrobić samemu pracując na siłowni czy basenie. Musisz być świadomy własnego ciała i przestrzeni wokół ciebie. Może warto zapisać się na lekcje tańca lub zajęcia z jog?. Wtedy także będziesz wyglądał zdrowiej, a co za tym idzie – atrakcyjniej dla innych.

Ostatnią rzeczą, ale równie bardzo ważną są twoje gesty i wyraz twarzy. Jeżeli poznajesz nową osobę, to nie unikaj z nią kontaktu wzrokowego. Badania dowodzą, że osoby które kłamią (i nie są świadome znaczenia komunikacji niewerbalne) przez  ponad 60% czasu rozmowy unikają kontaktu wzrokowego. Więc jeżeli będziesz to robić, to twój rozmówca uzna cię za niewiarygodną osobę. Nie zapominaj także o uśmiechu. Wpływa on na to, jak inni na nas reagują, a także zmienia naszą wewnętrzną „chemię”. Kiedy się uśmiechamy, w naszym organizmie uwalniają się endorfiny poprawiające nastrój i dodające energii.

Tak więc zwykły uśmiech może być początkiem łańcucha pozytywnych emocji i zdarzeń.

Istnieje wiele sposobów, aby zwiększyć własną atrakcyjność. Musisz uważnie obserwować siebie i to jak inni ludzie reagują na ciebie, a później wybrać najkorzystniejsze metody poprawiające twoją atrakcyjność.

 

 

 

Małgorzata Niczyporuk

ekspert komunikacji niewerbalnej, stylistka

www.twojastylistka.com

Media o nas

TVN Warszawa - Kalibabka

Niedziela, 12 wrzesień 2010

TVN Warszawa - Kalibabka

TVP2 - Kawa czy Herbata

Niedziela, 12 wrzesień 2010

TVP2 - Kawa czy Herbata

TVN24 - Lekcje Uwodzenia

Niedziela, 12 wrzesień 2010

TVN24 - Lekcje Uwodzenia

Polsat - Niemoralne Kobiety

Niedziela, 12 wrzesień 2010

Polsat - Niemoralne Kobiety

Slajd - Kobieta to nie puszka sardynek

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010

Slajd - Kobieta to nie puszka sardynek

TVN Warszawa - ABC Uwodzenia

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010

TVN Warszawa - ABC Uwodzenia

Trener AU wydał nową książkę

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010

Trener AU wydał nową książkę

Nowa książka Neil'a Strauss'a - Zasady Gry

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010

Nowa książka Neil'a Strauss'a - Zasady Gry

Newsweek - Resocjalizacja mężczyzn

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010

Newsweek - Resocjalizacja mężczyzn

Playboy - Akademia Uwodzenia Sztuk Pięknych

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010

Playboy - Akademia Uwodzenia Sztuk Pięknych

Wprost - "Romans służbowy"

Poniedziałek, 26 kwiecień 2010

Wprost -

TV4 - Jazda Figurowa

Niedziela, 25 kwiecień 2010

TV4 - Jazda Figurowa

TVN Uwaga

Niedziela, 25 kwiecień 2010

TVN Uwaga

TVP 2 - Pytanie na Śniadanie

Niedziela, 25 kwiecień 2010

TVP 2 - Pytanie na Śniadanie

Superstacja

Niedziela, 25 kwiecień 2010

Superstacja